26 września

PokochAYGO – szukamy domu dla Taygi Kampania Społeczna 2016

W marcu 2016 roku wraz z polskim oddziałem Toyoty przygotowaliśmy akcję wspierającą schroniska i zachęcającą do świadomych adopcji. Została ona uznana za Kampanię Społeczną Roku 2016 w kategorii Marketing Zaangażowany Społecznie CRM.

Gwiazda z Korabiewic

Gwiazdą naszej kampanii została Tayga, suczka przebywająca w schronisku w Korabiewicach. Wcześniej wzięła ona udział w sesji zdjęciowej Toyoty AYGO, a jej historię opowiedzieliśmy w filmie typu making-of, który wówczas powstał.

Taygę spotkał los jakich wiele… Miała swój dom i swojego człowieka, ale została porzucona przy drodze szybkiego ruchu. Została znaleziona przez wolontariuszkę Viva i tak trafiła do Korabiewic.

1 udostępnienie = 1zł

Chcąc zwrócić uwagę na los Taygi jak również przepełnione schroniska Toyota postanowiła przekazać 1 zł na schronisko w Korabiewicach za każde udostępnienie materiału na Facebooku (do momentu uzbierania 35 000 złotych).

Cel ten został osiągnięty w ekspresowym tempie. Przygotowany przez nas film rozpowszechnił się viralowo. Wzbudził zainteresowanie nie tylko internautów, lecz również mediów, które komentowały akcję na swoich profilach.

W ciągu 3 dni film obejrzało ponad 2 miliony osób, a do dziś wyświetlono go ponad 4 mln razy i to przy zerowym budżecie mediowym na kampanię.

1 udostępnienie = 1 zł

[1 UDOSTĘPNIENIE = 1zł] Zobaczcie film z akcji, którą zrobiliśmy wspólnie z Toyota Polska, i przekażcie go dalej. Każde udostępnienie to 1 PLN dla naszych zwierzaków!Chcecie pomóc więcej?*Utrzymujemy się jedynie z Waszych datków, zatem i Wy podarujcie nam choć 1zł przelewu.Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva! Oddział Korabiewice96-330 Puszcza MariańskaKorabiewice 1173 1240 1040 1111 0010 6697 7358Darowizna – nakarm zwierzakaPrzelewy zagraniczne:Bank Pekao S.A.ul. Czackiego 21/2300-043 Warszawa, PolskaIBAN: PL73124010401111001066977358SWIFT: PKOPPLPWPayPal: korabiewice@viva.org.plPamiętaj o nas przy rozliczaniu 1% podatku: wystarczy w PIT podać numer KRS 0000135274, a w cel szczegółowy wpisać „Korabiewice”.*Zostańcie wolontariuszami, wyprowadźcie psy na spacer. Być może zakochacie się w którymś z naszych podopiecznych i zabierzecie go do domu!——–Akcja „1 udostępnienie=1zł” trwa do momentu uzbierania 35 000 złotych.Wszystkie środki zostaną wydane na polepszenie standardów schroniska w Korabiewicach.Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o świadomych adopcjach i sprawdzić, czy spełniacie warunki, by przygarnąć zwierzaka, zajrzyjcie na stronę www.adopciaki.pl lub www.schronisko.info.pl/adopcjeW imieniu wszystkich naszych podopiecznych,Dziękujemy!

Gepostet von Schronisko w Korabiewicach Viva am Montag, 28. März 2016

Tayga znalazła dom

Kampania odniosła sukces! Schronisko w Korabiewicach zyskało dodatkowe środki na poprawę losu swoich podopiecznych, a Tayga znalazła dom! Dom stały, idealnie dopasowany do jej potrzeb.

Co więcej, wzrosła też liczba zapytań o inne psiaki przebywające w schronisku Korabiewicach.

Nagroda w kategorii Marketing Zaangażowany Społecznie CRM

Nasze zaangażowanie w akcję zostało docenione przez jury konkursu Kampanie Społeczne Roku 2016, które przyznało nam nagrodę w kategorii Marketing Zaangażowany Społecznie CRM.

Zostało docenione zarówno „bezinteresowane zaangażowanie firmy” jak i „ocieplenie wizerunku firmy połączone z realnym rozwiązywaniem konkretnego problemu społecznego”.

Marta Kotulska

Autor artykułu

Marta Kotulska Od ponad 15 lat związana z rynkiem reklamy w Polsce. Początkowo związana z mediami tradycyjnymi ATL (Radio, Kino, Prasa). W 2009 roku wraz z rozwojem rynku Internetowego w Polsce zajęła się rozbudową i monetyzacją jednego z projektów grupy mediowej AGORA.SA. Od 2013 roku pracuje w agencjach reklamowych, gdzie odpowiada za tworzenie, implementację i weryfikacje skuteczności strategii komunikacji online. Obecnie jako dyrektor działu digital w agencji Interaktywnej Clos Brothers S.A., jest odpowiedzialna za zintegrowaną reklamę Internetową Klientów agencji. Prywatnie mama, koniara i podróżniczka.

5 based on 1 reviews
2 komentarzy
 1. ToTylkoWojtek • Autor artykułu •
  5 marca 2020 o 16:24

  Wspaniała akcja! Czy wiadomo co się potem stało z Taygą? Została adoptowana?

  Odpowiedz
  • Clos Brothers • Autor artykułu •
   16 sierpnia 2021 o 15:02

   Tak, Tayga szczęśliwie znalazła nowy, kochający dom 🙂

   Odpowiedz
Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie publiczny. Wypełnij pola oznaczone *