18 września

Muzeum Historii Żydów Polskich Interaktywna wystawa multimedialna

„Tysiąc lat wspólnej historii” to interaktywna wystawa ukazująca dzieje społeczności żydowskiej na ziemiach polskich. Jesteśmy niezwykle dumni, że udało się nam przyczynić do powstania jednej z najnowocześniejszych ekspozycji w Polsce.

Stanowiska interaktywne i projekcje

W prace nad projektami dla Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie byliśmy zaangażowani od maja 2012 roku do września 2014 roku.

Braliśmy udział w tworzeniu każdej z ośmiu galerii składających się wystawę główną. Łącznie na zlecenie Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny stworzyliśmy 73 stanowiska interaktywne i 29 projekcji, opracowując w tym czasie ponad 5000 materiałów zdjęciowych.

Byliśmy odpowiedzialni zarówno za warstwę wizualną, koncepcję funkcjonalną, scenariusze, jak i produkcję.

Oto kilka najbardziej spektakularnych realizacji.

Sklepienie synagogi

To stanowisko interaktywne zostało ulokowane pod niezwykłym obiektem – zrekonstruowanym sklepieniem synagogi w Gwoźdźcu. Na monitorze dotykowym zwiedzający mają do dyspozycji model 3d sklepienia, którego detale mogą powiększać i oglądać z bliska. Mogą też poznać symbolikę przedstawionych na sklepieniu scen.

Kraków Kazimierz

Ta ogromna instalacja multimedialna łączy makietę Kazimierza – krakowskiej dzielnicy żydowskiej – z projekcją filmową i stanowiskami interaktywnymi. Pokazuje życie krakowskiej społeczności żydowskiej w XVI w.

Marcin Kopeć

Autor artykułu

Rozpoczynał karierę w międzynarodowych firmach branży doradczej, od ponad 18 lat związany z reklamą. Partner zarządzający w agencji Clos Brothers. Współtworzył strategie i zarządzał zespołami obsługującymi takie marki jak Toyota, Allianz, Cyfrowy Polsat, czy PZU. Odpowiadał także za zespół realizujący multimedia wystawy stałej Muzeum Polin, Muzeum Śląskiego, Muzeum Powstań Śląskich, Muzeum Jana Pawła II i Muzeum Piłsudskiego. Oprócz reklamy interesuje się filmem, jest producentem m.in. wielokrotnie nagradzanego na międzynarodowych festiwalach filmowych polsko-amerykańskiego filmu „Paradox Lake”. Prywatnie ojciec dwóch synów, pasjonat rowerów, kite surfingu i narciarstwa.

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie publiczny. Wypełnij pola oznaczone *