Fundacja Pomost Walka z uprzedzeniami

Fundacja Pomost to pierwszy w Polsce ośrodek readaptacyjny umożliwiający osobom opuszczającym zakłady karne powrót do rzeczywistości. Dzięki wyszkolonej kadrze z konkretną wizją pomocy oraz wsparciu instytucji publicznych i prywatnych skutecznie szkoli byłych osadzonych, znajdując im cele i uzbrajając w utracone kompetencje społeczne, dbając przede wszystkim o to, by już nigdy nie utracili odzyskanej wolności. W ramach działalności społecznej Clos Brothers udziela Fundacji Pomost kompleksowego wsparcia, tworząc koncepty kreatywne, strony oraz scenariusze imprez.

Co zrobiliśmy:

Digital RWD Strategia Druk

Rzeczywistość
jak science-fiction

Moment wyjścia na wolność jest dla wielu byłych więźniów prawdziwym sprawdzianem. Brak narzuconych odgórnie zasad powoduje lęk i poczucie bezradności. Historia opowiedziana na stronie przedstawia świat w 2041 roku, który dla każdego z nas jest równie obcy, co współczesna rzeczywistość dla więźniów opuszczających po latach zakład karny.

Biała kartka

Wykluczenie społeczne, którego doświadczają byli więźniowie, pogłębia uczucie alienacji i utrudnia im funkcjonowanie w świecie bez krat. Fundacja Pomost pomaga wymazać błędy przeszłości i zacząć od nowa. Symbolem czystej przeszłości i nowej szansy stała się biała kartka z ledwie widocznym napisem.

 

Akcja społeczna w przestrzeni miejskiej

4 czerwca 2017 roku Fundacja Pomost pojawiła się na Torze Wyścigów Konnych we Wrocławiu podczas gonitwy z okazji obchodów Dnia Wolności. Dla wolontariuszy Fundacji przygotowaliśmy specjalne ulotki z białym tekstem wydrukowanym na białym tle. Byli więźniowie rozdawali je odwiedzającym.

This browser does not support the video element.

Outfit w słusznej sprawie

Niestandardowy materiał stał się pretekstem do odbycia wielu rozmów, zwalczania stereotypów oraz pozbywania się uprzedzeń. Wolontariusze Fundacji Pomost sprzedawali podczas eventu koszulki, które można było otrzymać, wpłacając dowolną sumę na rzecz Fundacji oraz zostawiając własny podpis na koszulce jednego z byłych więźniów.

 

Dziś zmień swoje jutro - plakaty

Szczegółowe informacje na temat Fundacji Pomost znajdziesz na oficjalnej stronie stowarzyszenia

http://pomost4.webnode.com